Єгипет: інформація про країну

Єгипет зручно розкинувся відразу на двох континентах – на південному заході Азії і північному сході Африки. Розділяє континенти Суецький канал. Що стосується кордонів Єгипту, у країни всього три сусіди – Ізраїль на північному сході, Лівія на заході і Судан на півдні. Відразу два моря омивають Єгипет. Східні міста країни облямовані Червоним море, а північні – Середземним.

Національний музей Єгипту

Столиця Єгипту – Каїр – по праву носить статус найбільшого міста в Африці. Місто розташоване по обох берегах Нілу  у безпосередній близькості від знаменитої долини Гизы, де уціліло єдине з 7 чудес світу – Піраміда Хеопса. Історія Каїра розпочинається з 969 року, коли лівійці завоювали і зруйнували місто Фустат і заснували нове місто. У Каїрі можна відвідати безліч музеїв, серед яких Національний музей Єгипту, Коптський, Музей ісламського мистецтва і інші.

Клімат

У Єгипті літо панує круглий рік. Проте офіційним туристичним сезоном там називають період з вересня по травень, оскільки в літні місяці в Єгипті дуже жарко. Дощі випадають украй рідко і бувають короткочасними. Вдень повітря прогрівається до температури більше 30 градусів. У зимові ж місяці із-за поривчастих вітрів може виникнути відчуття легкої прохолоди. Саме завдяки постійним легким вітрам навіть сильна спека на Червоному морі переноситься добре. Також в країні низька вологість, що полегшує перебування в ній.

Валюта

Офіційною валютою Єгипту є єгипетський фунт. Існують банкноти номіналом 1,5,10,30,50 и100 фунтів. У 1 фунті 100 піастрів, монети бувають гідністю 5,10,20 і 25 піастрів.  1 єгипетський фунт (EGP) дорівнює 1.46 гривна (UAH)

Відпочинок

 Хургада

Найрозвиненішими місцями для відпочинку в Єгипті є  Хургада і Шарм-Эль-шейх. Ці курорти, розташовані в різних кінцях країни, пропонують все, що тільки можна побажати для відпочинку: всілякі види водного і підводного спорту, численні пляжі, розваги вдень і вночі. На курорті Шарм-Эль-шейх клімат тепліший, ніж в Хургаді, оскільки його надійно захищає від вітрів гірський хребет. Тут температура повітря і води на 2-3 градуси вища, ніж в Хургаді. Легкий бриз, що дме з моря, створює відчуття постійної свіжості. Також регіон вважається дорожчим і елітнішим. Але Шарм-Эль-шейх розташований далі від пірамід і традиційних місць екскурсій, тому часто його вибирають ті, хто більше націлений на пляжний відпочинок. Також з Шарм-Эль-шейха зручно відвідувати Йорданію, Ізраїль і багато християнських пам’яток.З Хургади зручніше їздити в Луксор, Каїр, до пірамід Гизы, в Александрію. Це також туристичний центр на Червоному морі, розташований на західному узбережжі, на 500 км на південний схід від Каїра. У Хургаді знаходиться резиденція губернатора провінції, уряд провінції, порт і база берегової охорони, бібліотека, суд провінції.

курорт Эль Гуна

Гарячі тури до Египту

Порівняно новий курорт Эль Гуна на Червоному морі нагадує маленьку Венецію, тільки серед пісків. Усі його готелі розташовані на островах, які сполучені між собою містками. По каналах теж курсують невеликі човни. Цей курорт відкрили для туристів нещодавно, і тому він доки не набув широкої популярності, але, проте, влада робить ставку на його розвиток, в першу чергу, для європейців.

Кухня Єгипту

Якщо не брати до уваги готельну систему “Все включено”, а говорити про традиційну місцеву кухню, то слід згадати про східні солодощі, якими араби люблять годувати своїх дружин, щоб ті не втратили форму. Хоча традиційний єгипетський десерт – це фініки і інжир, також смачні солодощі, для приготування яких використовують мед, горіхи і крем. Слід сказати і про велику кількість морепродуктів на столах єгиптян. Омари, краби, лангусти, креветки – усе це в Єгипті можна спробувати дуже недорого. Продукти, використовувані в традиційній єгипетській кухні, добре нам знайомі: це рис і боби, птах, баранина і козлятина, сир, яйця і молочнокислі продукти. Більшість блюд національної кухні Єгипту, як правило, мають гострий смак, оскільки для їх приготування використовуються спеції і соуси. У країні роблять власний алкоголь. Але якщо єгипетське пиво цілком стерпне, то міцні напої нашим людям зазвичай не подобаються.

Транспорт

Їздити по Єгипту можна на громадському транспорті, між великими містами і курортами курсують рейсові автобуси. Але  зважайте , що на особливий комфорт розраховувати не доведеться. Товкотнеча, відсутність табличок з номером рейсу і напрямом – це тільки частина майбутньої пригоди. На щастя, більшість автобусів оснащена кондиціонерами, навіть незважаючи на свій поважний вік. Багато маршрутів, крім того, обслуговуються маршрутними таксі. Краще заздалегідь уточнити вартість проїзду у гіда або співробітників готелю, інакше з вас як з іноземця візьмуть  набагато більше, чим звичайний тариф. Також  можна скористатися послугами таксі,

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика