Golden Temple

Одне з найцікавіших місць Індії і всієї Азії – Золотий Храм (Хармандір Сахиб), вважається найсвятішим місцем для послідовників сикхізму. Вірніше, це комплекс, який відкритий для всіх бажаючих, до якого потрібно підійти ретельно уважно, перед входом в храм, потрібно зняти взуття, вдягти головний убір або символічну ганчірочку, яку можна придбати за 10 рупій.

Всередині знаходиться квадратної форми пруд, серед якого стоїть храм, вкритий золотом. Храм споруджений в 1589-1601 роках, вкритий 100 кг золота, та саме в цьому храмі знаходиться головна свята книга сикхів. Цілодобово з храму чутно співи із священної книги сикхів.

Історія храму починається з XIX с., коли була проведена його реконструкція. В сучасному стані дахи храму вкриті золотими пластинами, завдяки яким він отримав свою назву – Золотий храм. Кожними днями можна чути релігіозні гімни. Паломники часто приходять не тільки щоб побачити храм, але здійснити обмивання в озері не тільки для очищення тіла, скільки для очищення душі.

Незалежно від національності і релігіозного приладдя, подають їжу безплатно, а також дах над головою. Складно уявити собі, що щоденно до 30 000 тисяч людей відвідують храм, щоб отримати безплатну їжу. На вихідних або святах в два рази більше. Туристам дозволоне залишитися у храмовому комплексі, де не задаватимуться питання.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика